FUSE-15A/NAP
Mfr.Part #
FUSE-15A/NAP
Manufacturer
Fluke Electronics
Package/Case
Datasheet
FUSE-15A/NAP
Description
FUSE 15A
Stock
201
Manufacturer :
Fluke Electronics
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Current Rating (Amps) :
Fuse Type :
Melting I²t :
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Size / Dimension :
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
Datasheets
FUSE-15A/NAP
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    REPLACEMENT ACCESSORIES FOR VPS4
    FUSE CARTRIDGE 440MA 1KVAC
    FUSE CARTRIDGE 11A 1KVAC 5AG
    FUSE CARTRIDGE 440MA 1KVAC 5PK
    FUSE CARTRIDGE 1A 600VAC 5PK
    FUSE CARTRIDGE 11A 1KVAC 5PK
    FUSE CARTRIDGE 630MA 250VAC 5PK
    FUSE CARTRIDGE 15A 600VAC 5AG
    FUSE CARTRIDGE 15A 600VAC 5PK
    FUSE FAST .63A 250V 5X20MM 1=25P